Aktuality > Na dálnici D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice se vracejí práce

Na dálnici D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice se vracejí práce

24. 02. 2021

O nadcházejícím víkendu, tj. v sobotu 27. února se vrátí práce na dálnici D1. V rámci této stavební sezóny dojde k modernizaci poloviny dálnice ve směru z Brna na Prahu a nezbytné dokončovací práce, které skončí do léta 2021. Modernizaci dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice realizuje EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

V sobotu 27. února bude na několika místech na úseku Mirošovice – Hvězdonice omezen provoz, kdy proběhnou dílčí opravy povrchu vozovky v okolí a na mostě Šmejkalka a současně k úpravám předjížděcích pásů ve středním dělícím pásu. „Následně 6. a 7. března se dopravní opatření postupně rozvine po celé trase úseku, kdy provoz bude převeden v režimu 2+2 na pravou část dálnice a začne modernizace části levé, tj. ve směru z Brna do Prahy,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Modernizace dálnice D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice je dlouhý 7,646 km (vyjma mostu Šmejkalka, který je vedený jako samostatná zakázka modernizace D1. Není tedy součástí zakázky EUROVIA CS). Na trase se nachází 6 mostů z toho 5 dálničních v trase a 1 nadjezd. Modernizace úseku 2 mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi začala v roce 2019. Již byl vyměněn most přes dálnici u Hvězdonic a proběhla modernizace pravé části dálnice, tj. z Prahy do Brna a práce ve středním dělicím páse. Úplné dokončení všech prací na tomto úseku se plánuje v létě letošního roku.