|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Pro média>Tiskové zprávy>2009>EUROVIA CS bude jediným akcionářem společnosti ODS – Dopravní stavby Ostrava

2009

« Zpět na seznam

29. 7. 2009

EUROVIA CS bude jediným akcionářem společnosti ODS – Dopravní stavby Ostrava

Praha (29. července 2009) – Společnost EUROVIA CS sděluje, že dosáhla dohody o převzetí podílů menšinových akcionářů ve společnosti ODS – Dopravní stavby Ostrava, kde doposud vlastnila poloviční podíl akcií. Po vypořádání transakce se tak EUROVIA CS stane jediným akcionářem společnosti ODS-Dopravní stavby Ostrava. Cena za transakci není veřejná.

Odkoupení zbylého podílu je logickým vyústěním procesu zahájeného před deseti lety, kdy společnost EUROVIA CS (tehdy ještě jako Stavby silnic a železnic) majetkově vstoupila do společnosti ODS–Dopravní stavby Ostrava.
Současné ekonomické klima je pro akvizice příznivé, a proto EUROVIA CS využila příležitosti v podobě nabídky minoritních akcionářů a jejich podíly odkoupila.

Dosavadní postavení EUROVIA CS neumožňovalo plnou kontrolu operativního vedení firmy. EUROVIA CS proto využívá této možnosti ke konsolidaci svého podílu a plného využití kapacit ODS-Dopravní stavby Ostrava pro své podnikatelské záměry. Jejím plánem je maximální integrace ODS-Dopravní stavby Ostrava do struktury společnosti. Počítá zároveň s tím, že tímto postupem dosáhne výhodné synergie nejen při stavebních aktivitách, ale také v efektivnější komunikaci s partnery a zákazníky.

Cílem EUROVIA CS vždy bylo posilovat svá regionální zastoupení a vystupovat v roli významného regionálního zaměstnavatele.

 

Kontakt pro další informace:
Iveta ŠTOČKOVÁ
tisková mluvčí
vedoucí útvaru komunikace a marketingu
T/ +420 224 951 349
GSM/ +420 731 602 380
E/ iveta.stockova@eurovia.cz
www.eurovia.cz

Soubor ke stažení

Novinky

3. 7. 2018

EUROVIA CS zahájí práce na I/35 v Koutníkově ulici v Hradci Králové

V Koutníkově ulici v Hradci Králové na I/35 začnou 9. července opravy. Práce si vyžádají dopravní opatření v místě. Opravu silnice provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR do září 2018.
více zde

28. 6. 2018

Rozsáhlá rekonstrukce Dlouhé ulice skončila o několik týdnů dříve

Rozsáhlá rekonstrukce Dlouhé ulice v Plzni skončila o několik týdnů dříve před plánovaným termínem a již slouží řidičům. Po úpravách v místě …
více zde