|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Pro média>Tiskové zprávy>2009>EUROVIA CS bude jediným akcionářem společnosti ODS – Dopravní stavby Ostrava

2009

« Zpět na seznam

29. 7. 2009

EUROVIA CS bude jediným akcionářem společnosti ODS – Dopravní stavby Ostrava

Praha (29. července 2009) – Společnost EUROVIA CS sděluje, že dosáhla dohody o převzetí podílů menšinových akcionářů ve společnosti ODS – Dopravní stavby Ostrava, kde doposud vlastnila poloviční podíl akcií. Po vypořádání transakce se tak EUROVIA CS stane jediným akcionářem společnosti ODS-Dopravní stavby Ostrava. Cena za transakci není veřejná.

Odkoupení zbylého podílu je logickým vyústěním procesu zahájeného před deseti lety, kdy společnost EUROVIA CS (tehdy ještě jako Stavby silnic a železnic) majetkově vstoupila do společnosti ODS–Dopravní stavby Ostrava.
Současné ekonomické klima je pro akvizice příznivé, a proto EUROVIA CS využila příležitosti v podobě nabídky minoritních akcionářů a jejich podíly odkoupila.

Dosavadní postavení EUROVIA CS neumožňovalo plnou kontrolu operativního vedení firmy. EUROVIA CS proto využívá této možnosti ke konsolidaci svého podílu a plného využití kapacit ODS-Dopravní stavby Ostrava pro své podnikatelské záměry. Jejím plánem je maximální integrace ODS-Dopravní stavby Ostrava do struktury společnosti. Počítá zároveň s tím, že tímto postupem dosáhne výhodné synergie nejen při stavebních aktivitách, ale také v efektivnější komunikaci s partnery a zákazníky.

Cílem EUROVIA CS vždy bylo posilovat svá regionální zastoupení a vystupovat v roli významného regionálního zaměstnavatele.

 

Kontakt pro další informace:
Iveta ŠTOČKOVÁ
tisková mluvčí
vedoucí útvaru komunikace a marketingu
T/ +420 224 951 349
GSM/ +420 731 602 380
E/ iveta.stockova@eurovia.cz
www.eurovia.cz

Soubor ke stažení

Novinky

10. 5. 2018

Na D1 půjdou o víkendu k zemi hned dva nadjezdy najednou

Praha, 10. května 2018 – Řidiče na dálnici D1 čeká omezení dopravy. O víkendu 12. – 13. května dojde k demolici dvou nadjezdů, a to v km 86 a 89. Dané práce si vyžádají kompletní vyloučení dopravy na dálnici D1 v době 12. května od 19hod do 13. května 9 hod. Práce provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR.
více zde

13. 4. 2018

Mimořádný úspěch stavby dálnice D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno)

Stavba dálnice D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno) byla mimořádně úspěšná na letošním udílení slovenských cen Stavba roku. Získala hned tři ceny včetně…
více zde