|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Na dětský den ve Zlíně si děti kromě filmů užijí zábavné tréninky v rámci projektu Rozhlédni se!

Novinky

30. 5. 2018

Na dětský den ve Zlíně si děti kromě filmů užijí zábavné tréninky v rámci projektu Rozhlédni se!

Projekt pořádá nadační fond Kolečko a stavební Skupina EUROVIA CS, která je generálním partnerem. Rozhlédni se! učí děti ve věku od 6 do 10 let zábavnou formou zásady bezpečného chování v silničním provozu. Základem jsou praktická školení a následně hravé tréninky. Veškeré činnosti vycházejí ze základních pravidlech správného chování při pohybu na silnici, ať už se ho dítě zúčastní jako spolujezdec v autě, cyklista, chodec nebo například bruslař.

Rozhlédni se! letos vstoupil již do 9. sezóny. V uplynulém roce se podařilo proškolit 2,5 tisíce dětí a od založení projektu přes 11 tisíc. „Těší nás, že se znovu můžeme připojit k Mezinárodnímu festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Máme pocit, že je především u dětí důležité propojovat zábavné aktivity se vzdělávacím aspektem. To nám také každý rok potvrzuje více a více proškolených dětí a jejich pozitivní reakce,“ uvádí Linda Jandová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kolečko, který celorepublikový program organizuje.

Školení v rámci Rozhlédni se! jsou postaveny na šesti základních pravidlech správného chování při pohybu na silnici: Rozhlédni se!, Připoutej se!, Buď vidět!, Pomáhej!, Chraň se! a Poznávej dopravní značky. „Patříme mezi nejvýznamnější firmy působící v oblasti dopravního stavitelství. Výsledky naší práce zásadně ovlivňují veřejnost a bezpečnost je u nás vždy na prvním místě. Podporovat projekt, který efektivní formou předchází nebezpečí v silničním provozu, jde tedy ruku v ruce s naší filosofií. Každý rok se potvrzuje, že školení mají smysl – nejen, že děti baví, ale odnesou si z nich i zásadní informace, které si díky praktickému nácviku zapamatují,“ dodává Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

 

Novinky

15. 6. 2018

Náš letošní Profil bodoval

Náš letošní Profil bodoval Asociace PR agentur každý rok uděluje České ceny za PR (public relations). V kategorii Klasická firemní média si letos 3. místo odnesl náš profil Na společné cestě 2018! Vyhlášení výsledků proběhlo 14. června v Praze.
více zde

15. 6. 2018

Česká dopravní stavba roku

V rámci udílení cen Česká dopravní stavba roku 2017, které proběhlo 14. června v Praze, získal cenu Silniční společnosti projekt D3 Borek – Úsilné. Cenu převzal ředitel oblasti Čechy západ, Zdeněk Novák.
více zde