|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Mimořádný úspěch stavby dálnice D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno)

Novinky

13. 4. 2018

Mimořádný úspěch stavby dálnice D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno)

Stavba dálnice D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno) byla mimořádně úspěšná na letošním udílení slovenských cen Stavba roku. Získala hned tři ceny včetně té hlavní, a to Stavba roka 2017. Projekt byl ohodnocen jak za projekční, tak i stavební část. Odborná porota na stavbě ocenila hlavně bezpečnost provozu díky použití mobilních svodidel na obou stranách tunelu a unikátní konstrukci protihlukové stěny v podobě sloupořadí plnící tři základní funkce. Novostavba dálnice D3 také dotváří ráz okolní krajiny a výrazně přispívá ke snížení dopravního zatížení v okolí krajského města. Dominantou stavby je mostní estakáda dlouhá 1500 m, jejíž spodní stavba stojí na 57 pilířích převážně budovaných ve vodní nádrži Hričov. Technicky i esteticky výjimečná estakáda vznikala za využití hned čtyř metod výstavby. Estakádu vybudoval mostní závod společnosti EUROVIA CS. Součástí projektu byl také 2,2 km dlouhý tunel Povážský Chlmec. Trasa celé stavby je dlouhý 4, 2 km. Řidičům byla stavba dálnice D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno) předána do užívání v prosinci 2017.

Základní informace:

Název: Dálnice D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno)

Investor: Národní dialničná spoľočnosť

Zhotovitel: sdružení EUROVIA SK, HOCHTIEF CZ, SMS

Cena díla: 255 mil. EUR

 

Novinky

3. 7. 2018

EUROVIA CS zahájí práce na I/35 v Koutníkově ulici v Hradci Králové

V Koutníkově ulici v Hradci Králové na I/35 začnou 9. července opravy. Práce si vyžádají dopravní opatření v místě. Opravu silnice provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR do září 2018.
více zde

28. 6. 2018

Rozsáhlá rekonstrukce Dlouhé ulice skončila o několik týdnů dříve

Rozsáhlá rekonstrukce Dlouhé ulice v Plzni skončila o několik týdnů dříve před plánovaným termínem a již slouží řidičům. Po úpravách v místě …
více zde