|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Začala stavba silnice I/21 v úseku Nová Hospoda - Kočov

Novinky

11. 4. 2018

Začala stavba silnice I/21 v úseku Nová Hospoda - Kočov

Slavnostním poklepáním kamene odstartovala 11. dubna stavba silnice I/21 Nová Hospoda – Kočov. Předmětem stavby je přeložka silnice I/21 (dříve II/200) v úseku začínajícím před obcí Bezděkov a končícím před obcí Janov. Délka hlavní trasy je téměř 3 km.

Přeložka hlavní trasy sil. I/21 v úseku Nová Hospoda – Kočov je součástí páteřního přivaděče dopravy z oblasti Mariánských Lázní a Chebu k vybudované dálnici D5. V místě narostl za poslední dobu silniční provoz téměř trojnásobně, a tak nové napojení na novou kapacitní komunikaci a dále na dálnici D5 přinese místu výrazné zlepšení, snížení hluku z dopravy, emisí, zlepší se životní prostředí, a to především v obci Bezděkov.

Projekt I/21 Nová Hospoda – Kočov, přeložka 2. stavba navazuje na již vybudovanou část silnice od Nové Hospody. V km 2,120 přechází silnice přes stávající rybníček s navrženým lokálním biocentrem. Rybníček bude v rámci akce vybudován nový.

Po celou dobu výstavby bude silniční provoz veden po souběžných objížďkách, které zůstanou zachovány i po ukončení stavby jako komunikace mezi obcemi. Stavba zasáhne do silničního provozu v místě pouze na omezenou dobu a to v místech navázání stávající komunikace na novou souběžnou objížďku. V té době bude provoz veden po polovinách pomocí signalizačního zařízení.

 

Základní informace:

Stavba:  I/21 Nová Hospoda – Kočov, přeložka 2. stavba

Investor: ŘSD ČR

Zhotovitel: Berger Bohemia, EUROVIA CS

Doba realizace: 11/2017 – 06/2020

Cena díla: 147, 3 mil. CZK

 

Novinky

3. 7. 2018

EUROVIA CS zahájí práce na I/35 v Koutníkově ulici v Hradci Králové

V Koutníkově ulici v Hradci Králové na I/35 začnou 9. července opravy. Práce si vyžádají dopravní opatření v místě. Opravu silnice provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR do září 2018.
více zde

28. 6. 2018

Rozsáhlá rekonstrukce Dlouhé ulice skončila o několik týdnů dříve

Rozsáhlá rekonstrukce Dlouhé ulice v Plzni skončila o několik týdnů dříve před plánovaným termínem a již slouží řidičům. Po úpravách v místě …
více zde