|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Další část dálnice D3 byla otevřená pro řidiče

Novinky

12. 10. 2017

Další část dálnice D3 byla otevřená pro řidiče

Dalších více jak 5 km dálnice D3 je k dispozici pro řidiče. Slavnostním dokončením stavby dne 12. října byl zprovozněn úsek D3 Veselí nad Lužnicí – Bošilec. Do jara 2018 budou v místě probíhat ještě dokončovací práce, které však nebudou mít vliv na provoz v místě. Trasa navazuje na začátku na již dokončenou část mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí a na konci na úsek Bošilec – Ševětín, který je ve výstavbě.

Nový úsek dálnice D3 vznikl v místě stávající silnice I/3 jejím rozšířením. Polovina dálnice vznikla podél trasy I/3 a následně byla I/3 přebudována do dálničních parametrů. V rámci projektu bylo realizováno 8 mostních objektů (3 na dálnici, 2 nad dálnicí, 1 na ostatních komunikacích a 2 úpravy stávajících nadjezdů). Proběhly rovněž rozsáhlé přeložky inženýrských sítí. Na závěr bylo provedeno vodorovné a svislé dopravní značení.

Základní informace:

Název: D3 0308C Veselí nad Lužnicí – Bošilec

Objednatel: ŘSD ČR

Zhotovitel: Sdružení STRABAG – EUROVIA D3 Veselí – Bošilec

                EUROVIA CS, závod Praha východ (hl. stavbyvedoucí – Tomáš Cvach)

Doba realizace: 04/2015 - 10/2017 (zprovoznění)

Cena díla: 634,7 mil. CZK

 

Novinky

3. 7. 2018

EUROVIA CS zahájí práce na I/35 v Koutníkově ulici v Hradci Králové

V Koutníkově ulici v Hradci Králové na I/35 začnou 9. července opravy. Práce si vyžádají dopravní opatření v místě. Opravu silnice provede EUROVIA CS pro ŘSD ČR do září 2018.
více zde

28. 6. 2018

Rozsáhlá rekonstrukce Dlouhé ulice skončila o několik týdnů dříve

Rozsáhlá rekonstrukce Dlouhé ulice v Plzni skončila o několik týdnů dříve před plánovaným termínem a již slouží řidičům. Po úpravách v místě …
více zde