|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Další část dálnice D3 byla otevřená pro řidiče

Novinky

12. 10. 2017

Další část dálnice D3 byla otevřená pro řidiče

Dalších více jak 5 km dálnice D3 je k dispozici pro řidiče. Slavnostním dokončením stavby dne 12. října byl zprovozněn úsek D3 Veselí nad Lužnicí – Bošilec. Do jara 2018 budou v místě probíhat ještě dokončovací práce, které však nebudou mít vliv na provoz v místě. Trasa navazuje na začátku na již dokončenou část mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí a na konci na úsek Bošilec – Ševětín, který je ve výstavbě.

Nový úsek dálnice D3 vznikl v místě stávající silnice I/3 jejím rozšířením. Polovina dálnice vznikla podél trasy I/3 a následně byla I/3 přebudována do dálničních parametrů. V rámci projektu bylo realizováno 8 mostních objektů (3 na dálnici, 2 nad dálnicí, 1 na ostatních komunikacích a 2 úpravy stávajících nadjezdů). Proběhly rovněž rozsáhlé přeložky inženýrských sítí. Na závěr bylo provedeno vodorovné a svislé dopravní značení.

Základní informace:

Název: D3 0308C Veselí nad Lužnicí – Bošilec

Objednatel: ŘSD ČR

Zhotovitel: Sdružení STRABAG – EUROVIA D3 Veselí – Bošilec

                EUROVIA CS, závod Praha východ (hl. stavbyvedoucí – Tomáš Cvach)

Doba realizace: 04/2015 - 10/2017 (zprovoznění)

Cena díla: 634,7 mil. CZK

 

Novinky

14. 3. 2018

Rekonstrukce mostu u Brandýsa nad Labem začne demolicí stávajícího mostu

Řidiče na dálnici D10 čeká omezení dopravy. V polovině března konkrétně o víkendu 17. a 18. března začnou práce na rekonstrukci mostu na silnici II/101 mezi Brandýsem nad Labem a Zápy. Práce odstartují bouráním poloviny stávajícího mostu. Druhá polovina bude zbourána následující víkend 24. a 25. března. V místě následně vyroste nový most. Dané práce si vyžádají kompletní vyloučení dopravy na dálnici D10 a silnici II/101. Práce provede EUROVIA CS pro Krajskou správu a údržbu silnic Středočeského kraje. Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
více zde

14. 3. 2018

Stavební společnost EUROVIA CS má nového člena představenstva

Ing. Erika Kohoutová (34 let), personální ředitelka EUROVIA CS, se současně stala také členkou představenstva společnosti.
více zde