|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>EUROVIA CS se zapojila do projektu Kraje Vysočina a obdarovala přes 5 tisíc prvňáčků „bezpečnými kufříky“

Novinky

4. 9. 2017

EUROVIA CS se zapojila do projektu Kraje Vysočina a obdarovala přes 5 tisíc prvňáčků „bezpečnými kufříky“

Celkem 5 164 prvňáčků se na začátku letošního roku radovalo z bezpečných kufříků. V nich našli například cyklolékárničku, reflexní vestu a reflexní pásek. Kromě toho si mohli vymalovat tematické omalovánky nebo si složit traktor. Radost jim zajisté přinesla také dvojice Igráčků – malé zdravotní sestry a montéra. Projekt realizuje kraj Vysočina za podpory partnerů. Jedním z nich se v letošním roce stala také společnost EUROVIA CS a její závod Morava JIH.

Cílem projektu je šířit osvětu o bezpečnosti při pohybu na komunikacích a také vzbudit zájem dětí z nejnižších ročníků základních škol o manuální činnosti. Kromě dárkových předmětů zde děti najdou pexeso, pastelky nebo skládačky.

Společnost EUROVIA CS je generálním parterem projektu „Rozhlédni se!“, který má obdobný cíl. Projekt spočívá v souboru vzdělávacích aktivit v oblasti bezpečnosti v silničním provozu. Koncept zábavných školení a následných interaktivních tréninků je primárně zaměřen na děti ve věku 6 - 10 let a stojí na základních pravidlech správného chování při pohybu na silnici, ať už se ho dítě zúčastní jako spolujezdec v autě, cyklista, chodec nebo například bruslař.

Novinky

24. 11. 2017

Písek bude ochráněn od velké vody

V polovině října 2017 začala stavba protipovodňového opatření na řece Otavě v městě Písku.
více zde

24. 11. 2017

Skončila rekonstrukce silnice II/232 Břasy-Liblín

Slavnostním přestřižením pásky skončila ve čtvrtek 23. listopadu rekonstrukce silnice II/232 Břasy – Liblín. Jedná se o rekonstrukci komunikace II/232 v části úseku od obce Břasy přes Újezd u sv. Kříže a končící před mostem přes řeku Berounku v Liblíně. Délka opravovaného úseku byla 10 350 metrů.
více zde