|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Začala rekonstrukce Pekárenské v Českých Budějovicích včetně výstavby mostu

Novinky

2. 8. 2017

Začala rekonstrukce Pekárenské v Českých Budějovicích včetně výstavby mostu

V rámci projektu tzv. zanádražní bude v Českých Budějovicích jako poslední etapa rekonstruována Pekárenská ulice a postaven rámový most přes Dobrovodskou stoku. Tento most je založen na velkoprůměrových pilotách. Dále bude nutné provést přeložky veškerých inženýrských sítí (kanalizace, vodovod, VO, kabely dopravního podniku, atd.)

Práce začaly 1. srpna. V době oprav mostu bude Pekárenská ulice uzavřena v úseku od železničního přejezdu až k „zanádražní komunikaci“.

Objízdné trasy povedou ulicemi Nádražní – Generála Píky – Vodní. V rámci uzavírky bude dočasně zrušena zastávka městské hromadné dopravy linky číslo 12 (Skuherského). Jako náhradní bude sloužit zastávka (Dobrovodská).

Práce provede EUROVIA CS pro Statutární město České Budějovice do konce roku 2017.

Základní informace:
Název: Pekárenská ulice + most CB-043
Investor: Statutární město České Budějovice
Zhotovitel: EUROVIA CS
Cena díla: 17,668 mil. CZK
Doba realizace: 08/2017 – 12/2017

Novinky

14. 3. 2018

Rekonstrukce mostu u Brandýsa nad Labem začne demolicí stávajícího mostu

Řidiče na dálnici D10 čeká omezení dopravy. V polovině března konkrétně o víkendu 17. a 18. března začnou práce na rekonstrukci mostu na silnici II/101 mezi Brandýsem nad Labem a Zápy. Práce odstartují bouráním poloviny stávajícího mostu. Druhá polovina bude zbourána následující víkend 24. a 25. března. V místě následně vyroste nový most. Dané práce si vyžádají kompletní vyloučení dopravy na dálnici D10 a silnici II/101. Práce provede EUROVIA CS pro Krajskou správu a údržbu silnic Středočeského kraje. Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
více zde

14. 3. 2018

Stavební společnost EUROVIA CS má nového člena představenstva

Ing. Erika Kohoutová (34 let), personální ředitelka EUROVIA CS, se současně stala také členkou představenstva společnosti.
více zde