|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Začala rekonstrukce Pekárenské v Českých Budějovicích včetně výstavby mostu

Novinky

2. 8. 2017

Začala rekonstrukce Pekárenské v Českých Budějovicích včetně výstavby mostu

V rámci projektu tzv. zanádražní bude v Českých Budějovicích jako poslední etapa rekonstruována Pekárenská ulice a postaven rámový most přes Dobrovodskou stoku. Tento most je založen na velkoprůměrových pilotách. Dále bude nutné provést přeložky veškerých inženýrských sítí (kanalizace, vodovod, VO, kabely dopravního podniku, atd.)

Práce začaly 1. srpna. V době oprav mostu bude Pekárenská ulice uzavřena v úseku od železničního přejezdu až k „zanádražní komunikaci“.

Objízdné trasy povedou ulicemi Nádražní – Generála Píky – Vodní. V rámci uzavírky bude dočasně zrušena zastávka městské hromadné dopravy linky číslo 12 (Skuherského). Jako náhradní bude sloužit zastávka (Dobrovodská).

Práce provede EUROVIA CS pro Statutární město České Budějovice do konce roku 2017.

Základní informace:
Název: Pekárenská ulice + most CB-043
Investor: Statutární město České Budějovice
Zhotovitel: EUROVIA CS
Cena díla: 17,668 mil. CZK
Doba realizace: 08/2017 – 12/2017

Novinky

16. 10. 2017

Montáž nosníků na D1

V noci z pátku 13. října na sobotu 14. října byly namontovány 4 nové nosníky na mostě v km 80,5 dálnice D1, tj. na modernizovaném úseku Koberovice – Hořice (vedoucí sdružení EUROVIA CS, závod Čechy východ). Každý nosník váží 64 tun a měří 35 metrů. Vyrobeny byly v naší dceřiné společnosti PREFA PRO v Brandýse nad Labem.
více zde

12. 10. 2017

Další část dálnice D3 byla otevřená pro řidiče

Dalších více jak 5 km dálnice D3 je k dispozici pro řidiče. Slavnostním dokončením stavby dne 12. října byl zprovozněn úsek D3 Veselí nad Lužnicí – Bošilec. Do jara 2018 budou v místě probíhat ještě dokončovací práce, které však nebudou mít vliv na provoz v místě. Trasa navazuje na začátku na již dokončenou část mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí a na konci na úsek Bošilec – Ševětín, který je ve výstavbě.
více zde