|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Rekonstrukce tramvajové trati v Praze 8 Klapkově ulici

Novinky

13. 7. 2017

Rekonstrukce tramvajové trati v Praze 8 Klapkově ulici

V Praze 8 v Klapkově ulici právě probíhá rekonstrukce tramvajové trati, a to v úseku od smyčky Březiněvská až po smyčku Kobylisy. V rámci rekonstrukce dojde k výměně tramvajového svršku i spodku, k odvodnění trasy, úpravám na nástupištích na zastávkách Březiněvská (z centra), Líbeznická (oba směry) a Vozovna Kobylisy (do centra). Původní BKV konstrukce bude nahrazena konstrukcí pevné jízdní dráhy, tj. stojinové kolejnice s pružným rektifikovatelným upevněním na podkladní betonové desce a povrch bude asfaltový.

V průběhu prací je provoz v Klapkově ulici zcela vyloučen, po smyčku Březiněvská byl zachován provoz MHD.

 

Základní informace:

Název: TT Klapkova

Investor: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Zhotovitel: EUROVIA CS, závod Praha západ (hl. stavbyvedoucí – Jan Raichard)

Doba realizace: 07 – 09/2017

Novinky

24. 7. 2017

Modernizace dálnice D1 v úseku Devět Křížů - Velká Bíteš skončila

Na modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Devíti Kříži a Velkou Bíteší byl ve čtvrtek 20. července spuštěn provoz již bez omezení.
více zde

17. 7. 2017

Startují opravy silnice 1/14 na průtahu města Úpice

V pondělí 17. července startuje první etapa rekonstrukce páteřní silnice 1/14 přes město Úpici. Práce budou rozděleny do 4 po sobě jdoucích etap, které budou probíhat až do poloviny listopadu 2017. První etapa, která zasáhne zhruba 200 metrů této komunikace, skončí na konci července, kdy se práce přesunou na další úsek směrem k Batňovicím. Práce bude provádět společnost EUROVIA CS pro ŘSD Hradec Králové a Město Úpici.
více zde